Stavební firma Brno

Stavební firma Brno

 sido reality final upr WEB

           

  Tel.: 548 428 311    info@sido.cz

ehoova 7 a 9 Ferrova_Oravec FM_Gare_Npis_2 Ferrerova 4 Slide
preload image preload image

Obraťte se na nás s nezávaznou poptávkou:  
Tel.:      548 428 311
E-mail:  info@sido.cz

Zateplení

Zateplení rodinných a bytových domů BrnoDSCN0922

Chystáte se vyměnit okna nebo zateplit dům? Chcete ušetřit náklady za vytápění? Nejste si jisti, zda se Vám investice do zateplení vrátí?
Stavební firma SIDO, spol. s r.o. Vám nabízí komplexní služby v oblasti zateplení rodinných i bytových domů. Zabýváme se jak částečným (dílčím) tak i kompletním zateplením, které zahrnuje :

 • zateplení fasády, tj. izolaci vnějšího pláště budovy
 • výměnu oken a dveří
 • zateplení půdy a střechy
 • izolaci podlah či stropu sklepa

Energetická studie

Před vlastním provedením zateplovacích prací doporučujeme si nechat zpracovat energetickou studii.  Díky ní získáte přehled o možných navrhovaných energeticky úsporných opatřeních,o jejich účinnosti, nároků na počáteční finanční investici a ekonomické posouzení jejich výhodnosti. Ušetříte peníze, protože studie Vám ukáže, do jakých opatření je efektivní investovat a do kterých naopak nikoliv. Energetická studie je i jednou z podmínek pro zařazení do programu Zelená úsporám. Tepelné úniky snadno odhalíte pomocí termovize.

Zateplení fasády (ETICS)

S opravou fasády se provádí obvykle i její zateplení, které můžeme provést prakticky dvěma způsoby. Nejčastěji se používá certifikovaný zateplovací systém ve variantě kontaktního zateplení fasády z důvodu jejího snazšího provedení. V tomto případě používáme minerální vatu nebo fasádní polystyren.  Druhou variantou je provětrávaná fasáda, která dovolí domu „lépe dýchat“ a má i zvukově lepší izolaci, kdy izolační materiál je vkládán do připravených předsazených roštů, tj. není nalepen přímo na fasádu.

Výměna oken a dveří

Z hlediska úniku tepla byste měli značnou pozornost věnovat výplním otvorů, tj. oknům a dveřím. Velké prosklené plochy nám přináší dostatek světla a nádherný výhled, na straně druhé jsou z hlediska úniku tepla tím nejslabším článkem. I za cenu vyšší ceny doporučujeme volit kvalitní izolační okna s trojskly. Snížíte tak  riziko jejich rosení na minimum.

Zateplování střech a podkroví

Teplo stoupá vzhůru, proto nepodceňujte izolaci střechy.  Těmito prostorami obvykle uniká největší množství tepla. Kvalitní izolace střechy je stejně nebo ještě více důležitější než izolace obvodových stěn. Kvalitní izolaci střechy a podkroví oceníte jak za mrazivých zimních večerů, tak i v horkých letních dnech. I zde doporučujeme nešetřit a raději zvolit větší vrstvu izolace v kombinaci s větší objemovou hmotností a s větším tepelným odporem. Tato investice se Vám vrátí nejenom v úspoře energií na vytápění, ale i v „tepelné pohodě“ v horkých letních dnech.

Zateplení podlah a stropů

Zateplení podlahy je vhodné zejména v místnostech, které jsou umístěny nad neobývanými prostorami, nejčastěji sklepy, garážemi apod. Zateplení stropu zase zamezí úniku tepla do neobývaných prostor, nejčastěji půdy či neobývaného podkroví.  U starších nemovitostí můžeme být limitováni rozměrovými a vlhkostními poměry.

Neváhejte a obraťte se na nás, pomůžeme Vám

Výhody zateplení

Kompletním zateplením domu lze dosáhnout až 60% úspor na energiích potřebných k vytápění domů.

 • Zkrátíte si topnou sezónu
 • Zlepší se pocitová teplota v místnosti díky odstranění studeného sálání
 • K vytápění Vám postačí zdroj tepla s nižším výkonem, tj. pořídíte jej levněji
 • Prodloužíte životnost konstrukce domu – např. zastavíte mrazové trhlinky v obvodovém plášti
 • V letních horkých dnech (době letních veder) si snížíte teplotu v domě, dobře tepelně izolovaný dům se v létě nepřehřívá.
 • Díky zateplení získáte i lepší vzhled domu, velký výběr odstínů barev.
 • Zvýšení tržní hodnoty nemovitosti.

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme, jak co nejefektivněji zateplit Váš dům či byt.

Kontaktujte nás, ozveme se Vám zpět

Kontaktujte nás, ozveme se Vám zpět

Vaše jméno (*)
Please type your full name.
Kontakt ( telefon či e-mail) (*)
Invalid email address.
Zpráva (*)
Neplatný Vstup
  

SIDO reality, s.r.o.
Vinohradská 81, Brno


copyright 2014 SIDO tvorba webu  
NAHORU